4 Grudzień 2018 o 00:00
iBOOD

Domofony Smartwares

Domofony Smartwares

Niezależnie od tego, czy wybierasz wersję audio czy wideo, te domofony natychmiast informują, kto jest w drzwiach.

4 Grudzień 2018 o 00:35
zbigi Użytkownik

Witam

Czy w zestawie tych domofonów jest zasilacz ?

Odpowiedz

5 Grudzień 2018 o 00:37
ggrzes1 Użytkownik

Raczej tak, przynajmniej powinien :) A ktoś go znalazł na wolnym rynku poza ibood?

Odpowiedz

5 Grudzień 2018 o 10:18
marcinzkielc Użytkownik

jak na system dwu przewodowy to dobra cena.

Odpowiedz

5 Grudzień 2018 o 13:09
ggrzes1 Użytkownik

“system dwu przewodowy” co masz na myśli – jakbyś rozwinął myśl dla mniej zorientowanych w temacie domofonow? :)

Odpowiedz

5 Grudzień 2018 o 14:43
marcinzkielc Użytkownik

Na ogół wideodomofony analogowe potrzebują co najmniej 4 żył do połączenia stacji bramowej z monitorem. Tutaj wystarczą 2 żyły, można np. wykorzystać stary, istniejący przewód od dzwonka.

Odpowiedz

6 Grudzień 2018 o 01:18
bere2 Użytkownik

Do komunikacji pewnie 2 żyły wystarczą ale do elektro-zaczepu na 99% osobno muszą być dwie żyły więc łącznie 4.

Odpowiedz

6 Grudzień 2018 o 09:39
jachings Użytkownik

https://www.reichelt.de/pl/pl/wideodomofon-do-2-mieszka-nacute-sw-dic-22222-p215842.html?&trstct=dnrtcl_ldsldr

instrukcja

https://produktinfo.conrad.com/datenblaetter/1600000-1699999/001616442-an-01-pl-VIDEOTUERSPRECHANLAGE_7_ZOLL_2_TEILN_.pdf

Ze swojej strony dodam że 2 żyły żeby połączyć monitor z jed. przy furtce. Z jedn. przy furtce są wyjścia na elektrozaczep i na bramę (NO)
Oferta ciekawa bo:
-2 monitory  (jeśli faktycznie jest to DIC-22222)
-obraz HD
-dwie żyły sterujące
-wyjścia na elktrozaczep i bramę z jed. przy furtce (najczęściej do bramy jest z jednostki w domu)
-podczerwień
-regulowany kąt kamery (kąt jest regulowany ręcznie)
-możliwość robienia zdjęć/nagrywania/karta pamięci – wg. instr. gdy ktoś naciśnie dzwonek automatycznie robi zdjęcia/można przeglądać.
Jeśli to wszystko się potwierdzi to dobra cena (nie ma co porównywać z marketowymi EURO czy ORNO)

Minusy
-brak opcji zasilacza na szynę DIN (oczywiście można spróbować dobrać)
-brak odczytu breloków (jeśli są komuś potrzebne)
-temp. pracy od -10st.C (mogłoby być niżej-najniżej znalazłem od -25st.C)

Odpowiedz

6 Grudzień 2018 o 10:38
marcinzkielc Użytkownik

poczytałem trochę w necie i kupiłem wersję z 1 monitorem. Ludzie chwalą bardzo dobry obraz, szeroki kąt + możliwość regulacji kamery przy montażu. Dodatkowo jeszcze robi foto dzwoniącego + można nagrywać.

Za te pieniądze to naprawdę spoko oferta.

Odpowiedz

6 Grudzień 2018 o 11:08
ggrzes1 Użytkownik

ten za ~600? chyba tez zamowie…

Odpowiedz

6 Grudzień 2018 o 11:12
ggrzes1 Użytkownik

A wlasnie jak z wystawieniem na warunki atmosferyczne? U mnie by zawisł bezpośrednio przy furtce, bez zadnej oslony – da rade w takiej sytuacji?

Odpowiedz

6 Grudzień 2018 o 11:35
ggrzes1 Użytkownik

sam sobie odpowiem na podstawie instrukcji: “Upewnić się, że urządzenie zewnętrzne nie jest zainstalowany w miejscu, gdzie może być narażone na działanie wody lub deszczu” :( trochę to dyskwalifikujące jeśli chodzi o domofon… w kazdym razie nie dla mnje ten domofon – potrzebuje czegos np. z IP54

Odpowiedz

6 Grudzień 2018 o 13:29
marcinzkielc Użytkownik

tak ten za 600, u mnie też będzie wisieć bezpośrednio na ogrodzeniu przy furtce. płytkę montażową uszczelnię uszczelniaczem dekarskim i będzie dobrze:)

Odpowiedz

6 Grudzień 2018 o 15:52
ggrzes1 Użytkownik

A mi się nie chciało bawić, kombinować… bo by pasowało jeszcze jakieś zadaszenie nad nim zrobić. Także darowałem go sobie, szczegolnie ze cena jakas mega okazyjna nie byla :) I w podobnej kupie jakis videodomofon z IP55

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby wysłać komentarz.

Potrzebujesz nazwy użytkownika aby komentować na forum. Kliknij w przycisk poniżej aby wybrać nazwę.