18 Październik 2020 o 00:00
iBOOD

2x taśma LED Osram Smart+ Flex | 180 cm | RGBW

2x taśma LED Osram Smart+ Flex | 180 cm

Dzięki tym inteligentnym taśmom LED masz do dyspozycji ogromną liczbę opcji oświetlenia. I możesz je umieścić niemal w dowolnym miejscu w domu.

Specyfikacja

Marka: Osram
Typ: taśma LED Smart+ Flex LED Strip | 180 cm
Ilość: 2 sztuki
Gwarancja: 2 lata

• 16 milionów kolorów
  • Współpracuje z aplikacją Ledvance Smart+
  • Apple HomeKit: może być obsługiwany za pomocą poleceń głosowych

Charakterystyka

• Możliwość przyciemniania
  • Typ połączenia Wtyczka, EU
  • Technologia Lightify: Apple HomeKit

Dane techniczne

• Moc znamionowa: 10,00 W
  • Napięcie znamionowe: 220 ... 240 V
  • Częstotliwość sieci: 50/60 Hz
  • Wskaźnik oddawania barw: Ra 80
  • Kolor światła: RGBW
  • Strumień świetlny: 480 lm
  • Kąt wiązki: 120°

Certyfikaty i standardy

• Normy: CE
  • Klasa bezpieczeństwa: II
  • Typ ochrony: IP20
  • Klasyfikacja energetyczna wbudowanej diody LED: A+
  • Zakres temperatur otoczenia: -20… + 40°C

Wymiary i waga

• Wymiary: 183 x 1,2 x 0,3 cm
  • Waga: 307 g

Masz pytania? Sprawdź to FAQ, możesz znajdziesz tutaj odpowiedź.
P: Czy są one kompatybilne z Philips Hue? Czy mogę zarejestrować je na bridge'u?
Odp.: Nie są one kompatybilne z Hue ani Zigbee, tylko z Bluetooth lub HomeKit.

P: Czy te paski działają również z Asystentem Google?
Odp.: Paski działają z Apple i Amazon Alexa. Kompatybilność z Google Assistant jest w toku.

P: Czy te paski zapewniają wystarczającą ilość światła, aby móc czytać i oświetlić pomieszczenie, czy służą tylko do nastrojowego oświetlenia?
Odp.: Strumień świetlny jednego paska wynosi 480 lumenów, czyli nieco mniej niż lampa o mocy 40 W. Ale podzielony na 180 cm posłuży bardziej jako oświetlenie nastrojowe.

P: Czy kolor i jasność pozostaną takie same, jeśli włączysz je ponownie po wyłączeniu? Wyłączanie jest wykonywane przez przełącznik, dzięki czemu pasek LED jest całkowicie pozbawiony napięcia. (Więc nie można włączać i wyłączać za pomocą pilota)
Odp.: Nie, jeśli napięcie całkowicie zniknie, nie powróci do ostatniej pozycji. Natomiast jeśli wyłączysz je w aplikacji, zachowa ona swoją pamięć. Po wyłączeniu zasilania powraca do 100% jasności i zawsze w ciepłej bieli.

P: Czy można ich również używać z urządzeniem z Androidem? Jeśli tak, to która aplikacja?
Odp.: Tak, możesz jej używać również w systemie Android za pośrednictwem aplikacji Ledvance.

P: Czy można je włączać i wyłączać za pomocą przycisku, czy też należy korzystać z aplikacji?
Odp.: Możesz je włączyć / wyłączyć zwykłym przyciskiem, ale to wszystko. Za pomocą aplikacji możesz wybrać kolory i jasność.

18 Październik 2020 o 08:33
adnim Użytkownik

Kupiłem ostatnio. Mam problem ze sprawowaniem z więcej aniżeli jednym urządzeniem. Po dodaniu do jednego androida lub iOS nie można dodać już do drugiego. Trochę lipa…

Odpowiedz

18 Październik 2020 o 11:35
pcdesign Użytkownik

Te sterowniki bluetooth to gó*no. To moje zdanie, oczywiście możecie mieć inne :) Osobiście kupiłem już ok 20 szt tych led ów. Świecą naprawdę ładnie i na długiej ścianie prawie nie ma przebarwień jak to bywa z tańszymi rgb… Używam chińskich kontrolerów LED Magic Home zamiast BT, za grosze do kupienia u małych przyjaciół. Wygrywam firmware Tasmota i jest poezja. Jako Smart Home używam OpenHab2 więc wszystko świetnie się komponuje.

Zamiast Magic Home możecie też kupić MiLight rgbw w technologi RF + opcjonalny gateway. Też super sprawa.

Oceniam głównie pasek LED, który wg mnie świeci super!

Polecam

Odpowiedz

18 Październik 2020 o 11:44
Sir_Godric Użytkownik

Proszę o informację, czy opis oznacza 2x taśma po 180 cm, czy są to dwie taśmy po 90 cm? Ile w całym tym zestawie jest sterowników? Niestety przedstawiony opis nie jest jednoznaczny.  Pozdrawiam.

Odpowiedz

18 Październik 2020 o 14:04
Szemek Użytkownik

Oferta obejmuje dwa pełne zestawy obejmujące zasilacz, sterownik plus 3x taśma w odcinkach po 60cm (łącznie 180cm taśm w każdym zestawie). Kupowałem trzykrotnie – i kupuję jeszcze raz.

Odpowiedz

Musisz być zalogowany aby wysłać komentarz.

Potrzebujesz nazwy użytkownika aby komentować na forum. Kliknij w przycisk poniżej aby wybrać nazwę.